• 21 אוג 16
  • 0

  אין זה סוד שמראה השיניים והלסת שלנו משפיעים בצורה ניכרת על הופעתנו הכללית, ולו מכיוון שמדובר באזורים מאוד בולטים בגוף שלנו. הבעיה היא שפעמים רבות יש פער עצום בין המראה האידיאלי שהיינו מצפים לו לבין המצב בפועל. מנשך הפוך או לסת שאינה ישרה פוגעים, מטבע הדברים, בתחושת הנוחות שלנו ובמראה שלנו, אך החדשות הטובות הן שיש לא מעט דברים שאפשר לעשות בנדון. הנה כל מה שחשוב שתדעו על טיפול בבעיות מנשך הפוך ויישור לסתות.

   

  בגדר חובה: פתרון מהיר

  מנשך הפוך, כפי שניתן להסיק משמו, הוא ליקוי בחלל הפה המתבטא בחוסר התאמה בין קשתי השיניים, כך שהלסת התחתונה היא שסוגרת על העליונה ולא ההיפך (כמו שאמור להיות במצב התקין). התוצאה הבלתי מחמיאה היא סטייה של הלסת התחתונה שלא בכיוון הרצוי, הצידה או פנימה, מה שכאמור פוגע במראה הכללי. זאת ועוד, אחת מ"תופעות הלוואי" שלו הוא הבלטת השיניים, שכמובן אינה אסתטית.

  הליקוי הזה יכול להיגרם עקב לא מעט סיבות, כשפעמים רבות מדובר בהרגלים בלתי נכונים במהלך השנים הראשונות של הילד, כמו מציצת אצבע לאורך זמן רב. גם גורמים גנטיים או לחלופין בעיות בדרכי הנשימה עלולים לגרום לבעיה. כלל האצבע כאן הוא שככל שמקדימים לטפל בבעיה – כך ההתמודדות איתה הופכת לפשוטה יותר.

   

  לקריאה על ההתקן הדנטאלי ליישור שיניים ללא ניתוח

  הפתרון הניתוחי

  במנשך הפוך, כמו גם בבעיות אחרות המאפיינות את הלסת ואת השיניים, ניתן לטפל בצורה ניתוחית כבר בגילאים מוקדמים. ניתוחי יישור לסתות או איזון לסתות נערכים מטבע הדברים על ידי רופאים מומחים בתחום, לאחר ביצוע שורה ארוכה של בדיקות ושל מדידות שאמורות להבטיח אחוזי הצלחה מקסימליים של הניתוח. כמובן, ככל שהטיפול בבעיה מתבצע מוקדם יותר, כך הניתוח צפוי להפוך לפשוט יותר.

   

  לקריאה על הפתרון לכאבי פנים ולסת ללא ניתוח וללא פעולות פולשניות

  הניתוחים מבוססים על חיתוך הלסתות ועל חיבור שלהן מחדש במנח המתאים, כאשר לצורך הידוק הלסת נעשה שימוש בברגים או בפלטות (יש מצבים בהם יידרש מהרופא המנתח להוריד עצם או להוסיף עצם במקום). עקב המורכבות היחסית של הניתוח, הוא מתבצע בבית חולים, תחת הרדמה מלאה. לאחר הניתוח יש צורך במספר ימי אשפוז, כשתופעות הלוואי האפשריות כוללות כאבים, אובדן תחושה ורגישות באזור.

  השאר תגובה

להגיב

You must be logged in to post a comment.